PEGAZ SP. Z O.O.
Aluminiowe konstrukcje architektoniczne
strona główna ÷ 
Strona główna

PORTRET FIRMOWY
Firma PEGAZ SP. Z O.O. jest firmą wielobranżową działającą na rynku od roku 1990.

Działalność produkcyjną rozpoczęliśmy od prefabrykacji świetlików dachowych, ścian wewnętrznych i zewnętrznych - fasadowych opartych na profilach aluminiowych firm Senova, Kubal i Alfa Bond, wypełnianych płytami poliwęglanowymi.

     W ciągu kilku lat dokonaliśmy prefabrykacji oraz montażu świetlików, ścian wew. i zew., okien, drzwi i fasad w różnych obiektach przemysłowych, publicznych i prywatnych (patrz: lista wybranych realizacji).

     Niezależnie od tej działalności przystąpiliśmy jako partner firm WICONA i PONZIO do produkcji w tych systemach - okien, drzwi, fasad, witryn, drzwi automatycznych, ogrodów zimowych oraz wielu innych konstrukcji wg indywidualnych projektów.
Naszymi partnerami są również firmy GEZE, ESCO, WIGLAV, PILKINGTON, i wiele innych, których to produkty charakteryzują się doskonałą jakością i zaawansowaniem technicznym.

     Oferowane przez nas systemy w produkcji ślusarki aluminiowej (od 2005 roku wyłącznie w systemie PONZIO) przeznaczone są zarówno do obiektów użyteczności publicznej: banków, biur, sklepów, salonów wystawowych, jak również budynków mieszkalnych.

     Możliwości zastosowania okien i drzwi aluminiowych czy lekkich ścian osłonowych z profili aluminiowych są praktycznie nieograniczone. Samo aluminium w porównaniu z innymi materiałami posiada współczynnik wytrzymałości dużo wyższy od drewna i PCV, nie krzywi się i nie wypacza, doskonale nadaje się do obróbki i malowania, pozwala na dowolne rozwiązania architektoniczne.

     Lekkość konstrukcji i estetyka, szczelność i trwałość w każdych warunkach, zmniejszenie strat ciepła i kosztów ogrzewania pomieszczeń, łatwość konserwacji ograniczona tylko do mycia powierzchni zewnętrznych, praktycznie nieograniczony okres użytkowania, izolacyjność akustyczna, infiltracja powietrza, szczelność na przenikanie wody, termoizolacyjność zestawów szybowych - to tylko niektóre z zalet proponowanych przez nas systemów.

     Konstrukcje wykonane w systemie PONZIO spełniają normy DIN w zakresie przenikalności termicznej, wodoszczelności oraz odporności na parcie wiatru.
Profile są anodowane lub lakierowane farbą proszkową na dowolne kolory wg palety RAL na które udzielamy 10-letniej gwarancji.

     Do produkcji okien, drzwi, fasad, witryn wmontowujemy w zależności od życzeń klienta szyby zespolone, bezpieczne, refleksyjne, antywłamaniowe odporne na uderzenia np. kamieniem a także kuloodporne.
Wszelkie przeszklenia dostarczają nam renomowane firmy: PILKINGTON IGP oraz WIGLAV.
Okucia stosowane w n/ślusarce są produkcji m.in. firm: ESCO, ROTO, WINKHAUSE, SIEGENIA.

Do wglądu posiadamy z w/w firm wszelkie niezbędne atesty - wydane przez Polskie Instytuty.

Gotowi jesteśmy w zakresie okien, drzwi, fasad, witryn, ogrodów zimowych - spełnić w oparciu o przedstawiony nam projekt zabudowy - każde życzenie klienta.


WYBRANE REALIZACJE
Oczyszczalnia ścieków w Rybnie
Działdowo
Zadaszenie - świetlików budynku reaktorów o wym. (3,0 m × 23,7 m) oraz budynku techniczno-socjalnego o wym. (1,8 m × 7,2 m).Konstrukcję aluminiową - giętą o strzałce ugięcia 600 mm oraz 360 mm. Użyto płyt poliwęglanowych o grubości 10mm. Łącznie 90 m2.
Kopalnia Węgla Brunatnego - Turów
w Bogatyni.
Świetliki dachowe w 2-ch obiektach przemysłowych, 420 szt. o wym. (0,75 m × 2,15 m).Konstrukcję aluminiową - użyto poliwęglan o grubości 16 mm.Łącznie 685 m2.
Budynek Szkolny w Działdowie.Sala gimnastyczna, ściana zewnęt. - 14 segmentów o wym. (2,77 m × 5,5 m) oraz 18 okien o wym. (0,8 m × 2,0 m).Konstrukcję aluminiową - użyto poliwęglan o grubości 40 mm.Łącznie 250 m2+14 okien przeszklonych o wym. (1050 mm × 1350 mm).
Firma "SZURGOT" w KoleCentrum Dystrybucji ZWS - Koło(Ściana zewnętrzna).Konstrukcję aluminiową - użyto poliwęglan o grubości 40 mm.Łącznie 90 m2.
Firma "SZURGOT"W KoleSzkoła w W-wie przy ul. Pięknej - świetlik dachowy, pokrycie dachowe, obudowa otworu pod świetlikiem.Konstrukcję aluminiową - użyto poliwęglan o grubości 8 mm.Łącznie 104 m2.
Firma "Päpke" - PoznańŚciana zewnętrzna w Hali Wystawowej o wym. (0,6 m × 40 m).Konstrukcję aluminiową - użyto poliwęglan o grubości 16 mm.Łącznie 24 m2.
"PAMOTEX" - Pabianickie Zakłady Przemysłu Bawełnianego w PabianicachŚciana zewnętrzna w Hali Wykańczalni.Konstrukcję aluminiową PCV - użyto poliwęglan o grubości 16 mm w ilości 65 m2.
Firma "REMEX" - Sochaczew;
Inwestycja w Jawczycach k/W-wy
Świetlik dachowy w obiekcie P. Łąckich - daszek 2-spadowy o wym. (3m × 13,5m) oraz ścianka zewnętrzna.Konstrukcję aluminiową - użyto poliwęglan o grubości 16 mm.Łącznie 120 m2.
Eugeniusz Gradus
Milanówek
Przeszklenie dachowe i tarasu w MilanówkuUżyto płyt poliwęglanowych o grubości 10mm w ilości 70 m2. Zastosowano konstrukcję aluminiowo-stalową.
"BOSAN"
W-wa
Przeszklenie dachowe i ścienne tarasu oraz świetlika dachowego w obiekcie hurtowni firmy "BOSAUżyto płyt poliwęglanowych o grubości 20 mm i 16 mm o łącznej powierzchni 50 m2.Konstrukcja aluminiowa dla przeszklenia ściennego, natomiast dla dachu konstrukcja aluminiowa-gięta o wym. 2 m × 3,86 m zakończona dwoma półokrągłymi elementami dachu.
"EKO-DREWNO"w SuwałkachŚwietliki dachowe i ścienne w budynku Hali Produkcyjnej "EKO-DREWNO"Użyto 2300 m2 płyt poliwęglanowych wmontowanych w profile aluminiowe.
Anin - Z. JabłońskiŚwietlik balkonowy 7,2 m x 2,7 m spec. konstrukcja Firmy "KUBAL"Użyto płyty poliwęglanowej grub. 16 mm w ilości 20 m2+15 m2.
"BUDIMEX" - OlsztynKopułki świetlikowe 110/110cmUżyto 24 szt. kopułek podwójnych akrylowych - produkcji holenderskiej.
Z.M. "TECHMASZ - ZAMET"
Ruda Śląska
Okna o wym. H=2,0 m L=2,1 mUżyto profili aluminiowych oraz poliwęglan o grubości 20 mm - ilość 12,6 m2.
"ZAMBET - Pułtusk"
Dom Opieki Społecznej - Maków
Zadaszenie tarasu 3,2 m x 10,7 mUżyto profili aluminiowych oraz poliwęglanu o grubości 16 mm w ilości 40 m2.
Z.P.U.H."KONSMET" KoninPrzegrody - ścianki działowe w szpitaluUżyto profili aluminiowych oraz poliwęglanu o grubości 10 mm - ilość 25 m2.
"Z&G"Nowy Dwór k/W-wyŚwietlik dachowy basenu w hali sportowej w WarszawieKonstrukcja aluminiowa poliwęglan 25 mm w ilości 120 m2.
"LUCENT TECHNOLOGIES"
Bydgoszcz
Demontaż 400 m2 - przeszklenia 2-ch szczytowych ścian Hali magazynu wyrobów gotowychKonstrukcja stalowo-aluminiowa z wypełnieniem poliwęglanem 20 mm grubości wraz z wmontowaniem 17 okien.Łącznie 400 m2..
Spółdzielnia Mieszk. -Lokatorska "PROCHEM"
W-wa, ul. Wspólna 27A
Wykonano 7 daszków na 7 balkonachWykonano szkielety konstrukcji stalowo-aluminiowych wypełniając je płytami poliwęglanowymi w ilości 90 m2.
Szk. Podst. Nr 319
w Ursynowie
Szkielet konstrukcji aluminiowej o kształcie półkoła z wypełnieniem poliwęglanemUżyto konstrukcję aluminiową oraz płyty poliwęglanowe w ilości 36 m2.
Pan Łukasz Krzycki
Warszawa
Wykonanie daszku balkonowego o konstrukcji skośnejUżyto konstrukcji stalowej z wypełnieniem płytami z poliwęglanu. Łącznie 4 m2.
Firma prywatna w WarszawieDrzwi antywłamaniowe z szybą kuloodporną SO2 (27 mm).Użyto profile WICSTYLE 60, okucia ESCO.
Kościoły w Warszawie przy Pl. Grzybowskim oraz w Komorowie.Fasady: łukowa + kątowa o specjalnej konstrukcji.Ilość 45 m2.Użyto profile WICTEC 50, szklenie zespolone.
Inwestor prywatny w Warszawie.Witryny, okna + drzwi w ilości 100 m2.Użyto profile WICTEC 50, szklenie zespolone.
Inwestor prywatny w Ursusie.Daszki balkonowe o łącznej powierzchni 50 m2.Użyto profile ALFA - BOND oraz poliwęglan = 10 mm.
Inwestor prywatny w ŁomiankachDrzwi aluminiowe zewnętrzne.Wykonano i zamontowano drzwi aluminiowe o pow. 2,50 m2 w systemie WICONA, zamiast szyb - blacha aluminiowa z szybką wziernikową .
Firma "EBEJOT"w WarszawieZabudowa Bloku Mieszkalno-Usługowego w Ursusie.Wykonano i zamontowano 32 okna i 21 szt. drzwi zewn./wew. o pow. 162 m2.Użyto profili aluminiowych w systemie WICONA, przeszklenie szybami zespolonymi antywłamaniowymi.
Firma "REFLEX" w WarszawieZabudowa Budynku Mieszkalno-Usługowego w Ostrowii MazowieckiejWykonano i zamontowano 151 szt. okien drzwi i fasad.Wszystko o łącznej powierzchni 502 m2.Użyto profili aluminiowych w systemie WICONA. Szkło dostarczyła firma PILKINGTON IGP.
Firma "ISCO" w ŁomiankachBudynek usługowo-biurowyZamontowano 504 m2 stolarki PCV i wykonano 2 fasady narożne o pow. 70 m2 w systemie WICONA, szkło PILKINGTON IGP.
WITTCHEN
Łomianki
Budynek biurowyZamontowano 480 m2 stolarki PCV.Recepcja - 57 m2, wykonana w aluminium w systemie WICONA.
DALDEHOG Poland Sp. z o.o.WarszawaSalon SamochodowyCentrum Sprzedaży VOLVOUl. Puławska 558/560 Warszawa Zamontowano 48 m2 szkła w stalowej konstrukcji balustrady antresoli.
GD Poland Distribution Centre Sp. z o.o.Wólka KosowskaCentrum ChińskieBudynek handlowyMontaż i uruchomienie 15 szt. drzwi automatycznych w witrynach wewnętrznych i zewnętrznych.Łączna pow. stolarki aluminiowej 46 m2.
CARRIER POLSKA Sp. z o.o.Ul. Postępu 14
Warszawa
Budynek biurowyKonstrukcje aluminiowe w systemie METALPLAST BIELSKO o łącznej pow. 62 m2 (okna, drzwi, witryna frontowa)
Zakład Robót Budowlanych i Inżynieryjnych
Góra Kalwaria
Stacja kontroli pojazdówGóra KalwariaŚciana kurtynowa, kątowa z aluminium w systemie WICONA. Łączna powierzchnia 38 m2.
Przedsiębiorstwo Budownictwa Miejskiego "POŁUDNIE" S.A.ul. Baśniowa 3
Warszawa
Budynek biurowo-magazynowyŁukowe konstrukcje zadaszeń z aluminium i poliwęglanu w systemie ALFA BOND. Łączna powierzchnia zabudowy 150 m2.